Slevy aktuální zboží

Slevy aktuální zboží >> OBI >> OSB desky ceník

OSB desky ceník

OSB desky (zkratka Oriented strand board) je deska lisovaná pryskyřicí z orientovaných třísek z jehličnatého dřeva. Třísky jsou na povrchu orientované v jednom směru, ve středu jsou zpravidla orientované kolmo na vnější lamely nebo náhodně. Ke spojení třísek je užito umělé (melamin-formaldehydové) pryskyřice. Díky této konstrukci jsou pro ně charakteristické dobré mechanické i fyzikální vlastnosti. OSB Desky mají ve stavebnictví široké spektrum využití. OSB desky jsou díky svojí lehkosti a pevnosti vhodné pro oplastění konstukcí, terária, stechy, podlahy či stropy. V současné době jsou OSB desky vyráběny bez obsahu formaldehydu, splňují přísné hygienické normy.

Použití tohoto materiálu je velmi široké:

záklop střech opláštění konstrukcí domů a hal rekonstrukce podkladní vrstva podlahy konečný povrh podlahy

Přednosti OSB desek:

Pevnost a tuhost Dostačující izolační vlastnosti Dobrá požární odolnost Zdravotní nezávadnost Opracovatelnost možnost snadného moření, lakování atd.

Desky mají širokou škálu použití jak v interiéru tak v exteriéru. Dají se dobře opracovávat, podobně jako masivní dřevo. Mají dostatečnou pevnost v obou směrech desky a považují se za nosný materiál, ale ve směru hlavní osy je pevnost 3× vyšší než ve směru vedlejší osy. Za hlavní osu se považuje směr třísek vnějších vrstev desky.

V nabídce OBI jsou OSB desky v několika variantách a k tomu i velice příznivý ceník.

OSB3 deska F0 4PD, 12×625×2050mm

Číslo výrobku: 8367968

OSB3 deska F0 4PD

nebroušená

rozměr 12×625×2050

ks = 1,28 m2

130,6 Kč za kus bez DPH. 114,9 Kč bez DPH při odběru nad 59 desek.

Rozdělení OSB desek

Podle prostředí, ve kterém jsou OSB použity se rozdělují na:

OSB-2: Jsou určeny pro použití v suchém prostředí – interiéry. Nosné desky pro třídu vlhkosti 1, při teplotě 20°C relativní vlhkost vzduchu výrazně nepřevyšuje 65%.

OSB-3: Jsou určeny pro použití ve vlhkém prostředí – venkovní prostředí. Nosné desky pro třídu vlhkosti 2, při teplotě 20°C relativní vlhkost vzduchu výrazně nepřevyšuje 85%.

OSB-4: Jsou určeny pro použití ve vlhkém prostředí a se zvýšeným mechanickým namáháním – exteriér. Nosné desky pro třídu vlhkosti 2, při teplotě 20°C relativní vlhkost vzduchu výrazně nepřevyšuje 85%.

ČSN P ENV 1995–1–1, ČSN EN 300

OSB desky se standardně vyrábějí v tloušťkách 12, 15, 18, 22 mm a ve formátech 2800×1250, 2650×1250, především pak 2500×1250, 2500×675.

Okraje jsou buď pravoúhle ořezané ze čtyř stran, nebo mohou být opatřeny pro lepší napojení perem a drážkou ze dvou stran (palubka) či čtyř stran (parketa). Doporučuje ve dodržovat dilatační spáru 3 mm mezi jednotlivými deskami které mají rovné hrany. U pera a drážky je vůle vyrobená už ve spoji. Povrch desek se dodává broušený nebo nebroušený. Je samozřejmě možno je dále povrchově upravovat standardními nátěrovými látkami jako na dřevo.

Tagy: osb desky ceník obi, nejlevnější osb desky, osb desky obiSlevy aktuální 2013, 2014, Maunfield akce bazény, Mounfield akce nabídka zboží